اینترنت رادیویی (اینترنت وایرلس) چیست و چه مزایایی دارد؟ آیا می‌دانید قیمت خرید اینترنت رادیویی چقدر است؟ آیا می‌دانید برای راه اندازی یک لینک رادیویی با سرعت‌های متفاوت به چه تجهیزاتی نیاز دارید؟ هزینه تجهیزات اینترنت وایرلس چقدر است؟ بهترین اینترنت رادیویی نامحدود را از چه شرکتی باید تهیه کنید؟ بهترین آنتن وایرلس اینترنت کدام است؟ برای خرید یک رادیو وایرلس ارزان یا دست دوم باید چه مواردی را در نظر بگیرید؟ اینترنت رادیویی آسیاتک بهتر است یا اینترنت رادیویی پیشگامان، شاتل و …؟  هزینه نصب و راه‌اندازی اینترنت رادیویی مشهد، تهران و یا هر شهر دیگری چقدر است؟

ما در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ داده و سعی داریم علاوه بر معرفی اینترنت رادیویی، سرعت و تعرفه آن، انواع مختلف تجهیزات را با توجه به فاصله و محل مشتریان از دکل اصلی ارتباطات رادیویی، نیز معرفی کنیم.

ضمنا معرفی این تجهیزات با درنظر گرفتن مجوز واردات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که متولی این امر است، انجام شده است. یعنی ممکن است تجهیزات دیگر و حتی قوی‌تری برای نصب و راه اندازی اینترنت رادیویی وجود داشته باشد، اما نصب لینک های رادیویی فقط با تجهیزات مورد تایید سازمان تنظیم و مقررات رادیویی امکان‌ پذیر است. به همین علت ما نیز در این مطلب فقط درباره همین تجهیزات صحبت خواهیم کرد. پس همراه ما بمانید.

امنیت پرداز دارای نمایندگی رسمی فروش خدمات و محصولات اینترنت از چندین سرویس دهنده FCP در کل کشور می‌باشد. جهت نصب و راه ‌اندازی بهترین اینترنت پرسرعت وایرلس یا جهت مشاوره رایگان با شماره‌های‌ زیر تماس بگیرید.

۰۵۱-۹۱۰۹۴۵۰۰ ۰۲۱-۹۱۰۹۴۴۸۳
در این مطلب خواهید خواند: پنهان

اینترنت رادیویی چیست؟ (Wireless)

اینترنت رادیویی چیست؟ اینترنت وایرلس چیست؟ اینترنت رادیویی که به آن اینترنت وایرلس یا اینترنت بی سیم نیز گفته می‌شود، هم اکنون پرسرعت ترین اینترنت در کشور ما است. این نوع از پهنای باند با سرعت ‌های بین 20 تا 100 مگابیت بر ثانیه (پهنای باند اشتراکی) و 50 تا 1000 مگابیت بر ثانیه (پهنای باند اختصاصی) توسط شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت وایرلس مانند امنیت پرداز قابل ارائه می‌باشد.

در لینک‌های رادیویی انتقال پهنای باند بر روی بستر امواج رادیویی توسط “تجهیزات رادیویی یا وایرلس “صورت می‌گیرد. یعنی پهنای باند با استفاده از تجهیزات اینترنت رادیویی شامل: آنتن وایرلس یا همان رادیو، کابل و اکسس پوینت از دکل‌های سطح شهر به محل مشترک انتقال می‌یابد. اینترنت رادیویی چیست

علت اینکه به این لینک‌ها، اینترنت بی سیم یا وایرلس گفته می‌شود، این است که ارتباط بین دو نقطه که یکی دکل ارائه دهنده اینترنت و دیگری رادیوی مشترک است، بیسیم و بدون کابل می‌باشد. یعنی این ارتباط از طریق امواج الکترومغناطیسی با استفاده از فرکانس‌های رادیویی برقرار می‌شود.

در لینک‌های رادیویی ارتباط اینترنت توسط امواج رادیویی بین دو عدد رادیو برقرار می‌گردد. این عمل وظیفه آنتن رادیو است که در واقع نوعی دستگاه مخابراتی بی سیم فرستنده و گیرنده سیگنال است. همانطور که گفته شد؛ نصب اینترنت بییسیم بدین گونه است که، یک رادیو روی پشت بام ساختمان شما و یک رادیو روی دکل شرکت ارائه دهنده اینترنت قرار می‌گیرد. این دکل‌ها (پاپ سایت) نیز مسقیما به زیرساخت اینترنت شهری متصل هستند.

اتصال مستقیم شما به زیر ساخت توسط این دکل‌ها یکی از نقاط قوت اینترنت بی سیم وایرلس محسوب می‌شود، زیرا سبب می‌شود هیچکدام از محدودیت‌های اینترنت‌های دیگر مانند الزام به وجود آنتن موبایل، یا نزدیک بودن مراکز مخابراتی و دکل‌های BTS را نداشته باشید.

انواع اینترنت رادیویی امنیت پرداز (۳ نوع)

اینترنت رادیویی پوینت تو پویت

اینترنت پوینت تو پوینت

  ptp | point to point

مشاهده جزئیات سرویس
اینترنت رادیویی وایرلس مولتی پوینت

اینترنت مولتی پوینت

  ptmp | point to multi point

مشاهده جزئیات سرویس
اینترنت wilt

اینترنت WILT

WiltTap | WiltTap+ | Wilt+

مشاهده جزئیات سرویس

اینترنت رادیویی پوینت تو پوینت

اگر لینک رادیویی به روش اینترنت پوینت تو پوینت پیاده سازی گردد، شما به عنوان مشترک باید هزینه خرید ۲ رادیو را بپردازید (یک رادیو روی پشت بام و یک رادیو روی دکل) و مالکیت ۲ رادیو با شما می‌باشد. این بدان معنی است که به رادیو که در سمت دکل نصب شده است، فقط خودتان متصل هستید.

درست است که هزینه‌ای که باید بپردازید کمی بیشتر است، اما ارتباط شما پایدارتر و سرعتی که دریافت می‌کنید، نیز بیشتر است (تا ۱۰۰ mbps).

اینترنت رادیویی مولتی پوینت

چنانچه لینک رادیویی به روش مولتی پوینت اجرا شود، شما به عنوان مشترک باید هزینه خرید ۱ عدد رادیو را بپردازید. (رادیویی که روی پشت بام شما است). یعنی به رادیویی که بر روی دکل نصب است، متعلق به شرکت بوده و علاوه بر شما، چندین کاربر دیگر نیز همزمان به آن متصل هستند.

ارتباط شما در این حالت نسبت به روش ptp فقط دارای کمی تفاوت سرعت است.

اینترنت رادیویی WILT

این سرویس اینترنتی هم نوعی از اینترنت وایرلس یا همان رادیویی است که فقط توسط مجموعه امنیت پرداز در داخل و خارج از شهرها به خصوص در مناطقی که هیچ‌گونه دسترسی به دکل‌های شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ندارند، قابل ارائه و راه اندازی است.

اینترنت WILT با سرعت بین ۲۰ تا ۸۰ مگابیت بر ثانیه، در مکان‌هایی که آنتن دهی موبایل در آنجا با مشکل روبه رو است، و حتی خط تلفن ثابت وجود ندارد، توسط مجموعه ما اجرا می‌شود.

اینترنت وایرلس wilt حتی در مناطق دور افتاده، اطراف شهرها، ویلاها و باغ‌های شخصی و تجاری و حتی در روستاها نیز قابل استفاده است. این سرویس خود شامل زیر مجموعه‌هایی به نام‌های WI-TAP، WI-TAP PLUS , WILTX و WILT PLUS نیز می‌باشد.

تماس با ما

اگر در مورد خرید اشتراک اینترنت بی سیم سؤالی دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های مجموعه، ایمیل یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید. ما با کمال میل به سؤالات شما پاسخ خواهیم داد تا بتوانید به آسانی بهترین اینترنت پرسرعت وایرلس را برای انجام امورات خود انتخاب کنید.

هزینه اینترنت رادیویی (وایرلس) امنیت پرداز

 • هزینه کلی: بین ۹,۴۵۰,۰۰۰ تومان الی ۷۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • هزینه سرویس بر اساس تعرفه: شروع از ۱۲۵ هزار تومان
 • هزینه نصب و راه‌اندازی و کانفیگ: داخل شهری ۹۵۰,۰۰۰ تومان و خارج از محدوده شهری ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان

به طور کلی حداقل هزینه‌ای که باید برای داشتن یک لینک رادیویی بکنید، ۱۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان است. هرچه تجهیزات قوی‌تری انتخاب کنید، یا سرعت بیشتری مدنظرتان باشد، قیمت نهایی افزایش می‌یابد.

شفافیت در قیمت یکی از اصول مجموعه ما است. به همین دلیل قیمت تجهیزات و همینطور تمامی مراحل نصب و راه اندازی به صورت دقیق و شفاف آورده شده است؛ تا جای هیچ گونه سوال و ابهامی برای مشترک باقی نماند. بنابراین اگر قصد خرید اینترنت رادیویی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب شرکت ارائه دهنده حتما این موارد را در نظر داشته باشید.

خرید اینترنت پرسرعت با امنیت پرداز  

فاکتورهای قیمت اینترنت وایرلس در سال ۱۴۰۳

تعرفه اینترنت رادیویی (وایرلس) امنیت پرداز

تعرفه اینترنت وایرلس رادیویی نسبت به دیگر سرویس‌ها قیمت پایین‌تری دارد. به طوری که قیمت هر گیگ بین ۱۲۰۰ تا ۲۳۰۰ هزار تومان می‌‌باشد. هر چه میزان ترافیک بیشتری خریداری کنید، مبلغ هر گیگ به ۱,۲۰۰ تومان نزدیک‌تر می‌شود.

سرعت اینترنت رادیویی ارائه شده توسط امنیت پرداز

اینترنت رادیویی یا همان اینترنت وایرلس، پرسرعت ترین اینترنت در حال حاضر در کشور ما است. با خریداری سرویس رادیویی شما بیشترین پهنای باند با بهترین کیفیت را می‌توانید داشته باشید. سرعت اینترنت وایرلس (رادیویی) در حالت اشتراکی بین ۲۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و در حالت اختصاصی یعنی وایرلس نامحدود بین ۵۰ تا ۲۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است. 

هنگامی که شما برای اینترنت رادیویی درخواست می‌دهید، می‌بایست سرعت مدنظرتان را به کارشناس فنی اعلام کنید تا سرویس و پیش فاکتور شما بر اساس همان سرعت درخواستی برایتان ارسال گردد.

این نکته را در نظر داشته باشید که چنانچه قصد دارید به صورت دقیق سرعت لینک خود را بسنجید و یا اینترنت وایرلس را برای انجام امور حساسی مانند گیم، ترید، استریم و … استفاده می‌کنید، باید اینترنت را مستقیما از سر کابل LAN دریافت کنید. زیرا زمانی که کابل LAN که از پشت بام به داخل محل شما کشیده شده را به اکسس پوینت وصل کنید، با کمی افت سرعت مواجه می‌شوید.

شرکت های ارائه دهنده اینترنت وایرلس (رادیویی)

تمامی شرکت‌هایی که دارای مجوز fcp از سازمان متولی امور اینترنتی یعنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باشند، می‌توانند این اینترنت را ارائه کنند. 

مجموعه ما (امنیت پرداز) نماینده رسمی کشوری چندین شرکت ارائه دهنده دارای این مجوز است. خوشحالیم که توانسته ایم طی سال‌های پیشین با برقراری انواع لینک‌های رادیویی در سراسر کشور به تعداد زیادی از مشترکین عزیز خدمت رسانی کرده و به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت رادیویی شناخته شده باشیم.

اینترنت وایرلس امنیت پرداز یکی از قوی‌ترین اینترنت‌های موجود در حال خاضر در کشور ما ایران است.

تجهیزات لازم برای اینترنت رادیویی (وایرلس) و قیمت آنها

برای نصب و راه اندازی اینترنت رادیویی یا همان وایرلس به ۳ نوع تجهیز شامل رادیو، کابل و اکسس پوینت نیاز است. در ادامه به طور ساده خواهیم گفت که هر یک چه کاری انجام می‌دهند و برای چه لینک‌هایی مناسب هستند و شما می‌توانید آنها را با چه قیمتی در بازار تهیه کنید.

البته در نظر داشته باشید تمامی قیمت‌های اعلام شده مربوط به تاریخ انتشار این مقاله یعنی فروردین ۱۴۰۲ می‌باشد و احتمال تغییر قیمت بدون اطلاع قبلی از سمت شرکت سازنده یا فروشنده وجود دارد.

۱- انتخاب رادیو مناسب یا آنتن وایرلس

رادیو که به آن آنتن وایرلس نیز گفته می‌شود، مهم‌ترین کار را که دریافت و انتقال پهنای باند از پاپ‌سایت ها است، بر عهده دارد. یعنی انتقال پهنای باند از طریق این تجهیز انجام می‌شود. این تجهیز پس از نصب بر روی پشت بام مشترک، باید توسط کارشناس کانفیگ و برای استفاده آماده شود.

یک لینک رادیویی با سرعت حداقل 20 مگابیت را می‌توان به صورت‌ مولتی پوینت یعنی با خرید یک رادیو راه‌اندازی کرد، اما برای نصب و راه اندازی اینترنت‌های رادیویی با سرعت 50 مگابیت بر ثانیه و یا بیشتر، حداقل می‌بایست با تایید کارشناس از هر رادیویی که انتخاب کردید، 2 عدد تهیه شود. یک عدد برای نصب در محل مشترک و یک عدد نیز برای نصب روی دکل شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت (پاپ سایت) که به این نوع ارتباط پوینت تو پوینت (PTP) می‌گویند.

ارزان ترین آنتن وایرلس یا همان رادیو در بازار با توجه به مدل و مارک در حال حاضر از خانواده میکروتیک و رادیو Sq Lite  است.

رادیو اعلامی فوق تنها برای استفاده داخلی مناسب بوده و به هیچ عنوان برای برقراری یک لینک رادیویی اینترنت پیشنهاد نمی‌شود، حتی اگر فاصله شما تا دکل شرکت مربوطه خیلی کم باشد.

تجهیزات وایرلس میکروتیک - رادیو sxt

رادیو LHG 5 که از کیفیت مناسب‌تری نسبت به رادیو مدل Sq Lite برخوردار است و قیمت آن نیز کمی بیشتر است. این رادیو برای فاصله 500 متری الی 3 کیلومتری از دکل شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت مناسب است. اما باز هم در برخی از مناطق و با توجه به نوع کارایی یا استفاده مشترک از اینترنت امکان این وجود دارد که کارشناس نصب رادیو دیگری را انتخاب نماید.

تجهیزات اینترنت رادیویی پیشگامان LHG5

رادیو LHG XL HP5 از خانواده میکروتیک انتخاب بعدی ما برای راه اندازی یک لینک رادیویی با فاصله 1 الی 7 کیلومتری از دکل ارائه دهنده خدمات اینترنت است. البته در مکان های شلوغ یا با آلودگی فرکانسی بالا نیز از این رادیو در فاصله‌های کمتر همچون 500 متر نیز استفاده می شود.

قیمت تجهیزات مورد نیاز اینترنت رادیویی - رادیو lhg 5 hp xl

مدل دیگری که در مناطقی با آلودگی فرکانسی بالا و یا با اختلاف زیاد ارتفاع سطح زمین مشترک با دکل رادیویی؛ بسیار مناسب است، رادیو Metal 5 به همراه دیش است. این رادیوها برای مسافت های 1 الی 5 کیلومتر تا دکل رادیویی در نظر گرفته شده است .

هزینه تجهیزات لازم برای اینترنت رادیویی - رادیو metal5

برای لینک های با سرعت 100 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر از آن حتما می‌بایست از رادیوهای Base Box5 Or Net Box5 Or Net Metal 5 به همراه یک دیش Dual با حداقل سایز 27Db الی 34Db استفاده نمود.

قیمت این تجهیزات رادیویی بستگی به نوع و مدل دقیق آن رادیو دارد. همینطور قیمت یک دیش با کیفیت متوسط از ۷ میلیون شروع می‌شود و با توجه به سایز، کیفیت و مارک آن قیمت های بسیار متفاوتی دارند.

بهترین آنتن و تجهیزات اینترنت وایرلس

رادیو Base box5

تجهیزات اینترنت رادیویی پرسرعت پوینت تو پوینت - رادیو netbox5

رادیو Net Box5

نصب تجهیزات اینترنت وایرلس حرفه ای در مشهد - رادیو net metal5

رادیو Net Metal5

به طور کلی قیمت رادیوها بسته به فاصله محل مشترک تا پاپ سایت‌ها، کاربرد، قدرت، نوع گارانتی و خدمات شرکت فروشنده آنها تا از ۵ میلیون تومان شروع می‌شود.

۲- انتخاب کابل شبکه مناسب

عموما لینک های رادیویی در فضای بیرونی محل کار یا منزل نصب می شوند و به نوعی همیشه در شرایط مختلف آب و هوایی مثل: گرما، سرما، باد، طوفان، باران قرار دارند. بنابراین می بایست کابلی را انتخاب نمایید که دارای روکش PVC باشد تا در تمامی این شرایط کاملا مقاوم باشد.

ما در امنیت پرداز از کابل‌های استاندارد Cat 6.0 SFTP Outdoor Dual Jacket استفاده می‌کنیم که علاوه بر دارا بودن تمامی موارد بالا، مقاومت زیادی نیز در برابر کشش و نویز دارد.

۳- انتخاب اکسس پوینت مناسب

در صورتی که شما قصد دارید به صورت وایرلس، دستگاه های خود مانند تلفن همراه یا لپ تاپ را به اینترنت رادیویی که روی پشت بام نصب شده است، وصل نمایید، حتما می بایست یک اکسس پوینت تهیه کنید.

البته اگر یک مودم ADSL از قبل داشته باشید نیز با فعال کردن قابلیت Bridge می‌توانید اینترنت را به صورت وایرلس در محیط داشته باشید و نیازی به خرید اکسس پوینت نخواهید داشت.

اکسس پوینت از تجهیزات اینترنت نامحدود رادیویی

اینترنت رادیویی برای چه کسانی مناسب است؟

سرویس رادیویی هم برای مشترکین خانگی و هم برای مشترکین سازمانی مناسب است. این سرویس برای ماینر‌ها، تریدر‌ها، استریمر‌ها، برای برج ها ومجتمع‌ها، کارخانجات، کارگاه‌ها، شرکت‌ها و همانطور که گفتیم حتی منازل بهترین گزینه است. اینترنت وایرلس رادیویی بهترین اینترنت گیمینگ در کل کشور است، زیرا پایین‌ترین پینگ تایم و بالاترین سرعت را در میان همه انواع پهنای باند دارد.

در کل اینترنت وایرلس رادیویی برای مشترکینی که سرعت بالای دانلود و آپلود نیاز دارند، پایداری برایشان اهمیت دارد و یا در مناطقی زندگی می‌کنند که آنتن دهی موبایل وجود ندارد، طراحی شده است. 

بنابراین در جواب این پرسش که «اینترنت رادیویی برای چه کسانی مناسب است؟» می‌توان موارد ذیل را بیان کرد:

 • منازل و به طور کلی تمامی افرادی که تمایل به داشتن یک اینترنت پرسرعت پایدار و بدون قطعی دارند
 • شهرک‌های صنعتی و کارخانجات، سوله‌ها، کارگاه‌های داخل و خارج از شهرها
 • گیمر‌ها و کسانی‌که برای بازی آنلاین دنبال اینترنتی با پایین‌ترین پینگ تایم هستند
 • تریدرها و تمامی افرادی که در بازارهای مالی مانند فارکس، بورس و … فعالیت دارند
 • کسب و کار‌های بزرگ و کوچک مانند شرکت‌ها، سازمان ها، فروشگاه‌ها و …
 • مدارس، آموزشگا‌ه‌های مختلف که برای تدریس آنلاین نیاز به یک اینترنت پرسرعت دارند.
 • فضاهای خارج از شهر و حتی مناطق کوهستانی مانند ویلا، باغ و تالارها

مراحل راه‌ اندازی اینترنت رادیویی امنیت پرداز در ۴۸ ساعت

مرحله اول

امکان سنجی تلفنی و در صورت لزوم حضوری

مرحله دوم

صدور فاکتور و پرداخت توسط مشترک

مرحله سوم

ثبت نام اکانت مطابق با نیاز و خواسته مشترک

مرحله چهارم

ارجاع درخواست به واحد فنی برای تخصیص پورت به نام مشترک بر روی یکی از پاپ سایت‌ها

مرحله پنجم

نصب تجهیزات سمت دکل و سمت مشترک توسط نصاب

مرحله ششم

تحویل پهنای باند و بهترین سرعت اینترنت و کسب رضایت مشترک

مشاوره و خرید بهترین اینترنت وایرلس رادیویی

جهت مشاوره و خرید اینترنت رادیویی همین حالا با شماره‌های زیر تماس گرفته و یا فرم مقابل را تکمیل کرده تا کارشناسان امنیت پرداز در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

کارشناسان امنیت پرداز در تمامی ساعات روز پاسخ‌گوی شما خواهند بود.  امکانات و مزایا اینترنت رادیویی

  اگر بخواهیم درباره مزایای این سرویس صحبت کنیم، ابتدا باید به زیرساخت این سرویس یعنی فناوری بی سیم اشاره کنیم. از آنجایی که انتقال اطلاعات در این سرویس به صورت بی سیم و بدون نیاز به کابل کشی صورت می‌گیرد، انعطاف پذیری بالایی ایجاد می‌گردد. یعنی به کمک این فناوری می‌توانید در هر مکانی به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید. 

  اضافه بر این، نصب و راه‌اندازی اینترنت‌های رادیویی بی سیم مزایای دیگری نیز دارد. برخی از این مزیت‌ها شامل:

  • سرعت آپلود و دانلود بالا تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه
  • پینگ تایم پایین بین ۳۵ تا ۵۰ میلی ثانیه
  • پایداری دائمی لینک و بدون قطعی حتی در شرایط فعلی
  • قابلیت جابه‌جایی از هر مکان به مکان دیگر
  • امکان اتصال همزمان چندین کاربر بدون افت کیفیت پهنای باند
  • قابل ارائه در مکان‌های فاقد آنتن موبایل و دور از مراکز مخابراتی
  • تعرفه ارزان و به صرفه نسبت به دیگر سرویس‌ها (هر گیگ بین ۱۲۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان)

  جدول مقایسه ویژگی‌های اینترنت رادیویی با دیگر اینترنت‌ها

  سرویس ADSL

  سرعت ۱ تا ۱۶ مگابیت

  پینگ تایم ۶۰ تا ۷۰ میلی ثانیه

  ارتباط با پایداری پایین

  وابستگی به مراکز مخابراتی

  نیاز به خط تلفن ثابت

  شروع از ۱۵۰/۰۰۰ تومان

  FD/TD-LTE سرویس

  سرعت ۱ تا ۸۰ مگابیت

  پینگ تایم ۷۰ تا ۹۰ میلی ثانیه

  ارتباط با پایداری متوسط

  وابستگی به آنتن موبایل

  نیاز به سیم کارت

  شروع از ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان

  سرویس رادیویی

  سرعت ۲۰ تا ۱۰۰ مگابیت

  پینگ تایم ۳۵ تا ۵۰ میلی ثانیه

  ارتباط با پایداری بالا

  عدم وابستگی به هر زیرساختی

  عدم نیاز به خط تلفن یا سیم کارت

  شروع از  ۱۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان

  کاربرد اینترنت وایرلس چیست؟

  اینترنت وایرلس در حال حاضر تنها اینترنت فوق پرسرعت در کشور ما محسوب می‌شود. زیرا شما با خرید اینترنت وایرلس اشتراکی می‌توانید تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه پهنای باند و در حالت اختصاصی نیز سرعتی تا ۲۰۰۰ مگابیت بر ثانیه خواهید داشت. این در حالی است که شما با هیچ گونه پکت لاست (بسته‌های داده که در مسیر از بین رفته و به مقصد نمی‌رسند.) یا قطعی مواجه نمی‌شوید.

  اهمیت پینگ تایم برای برخی کاربران مانند گیمرها قابل چشم پوشی نیست. اینترنت بیسیم، کمترین پینگ تایم را در بین سرویس‌های اینترنتی دارا است. تأخیر کم (تأخیر بین هر اقدام کاربر و پاسخ شبکه) در بازی‌ها و همینطور برای تریدرها بسیار حائز اهمیت است.

  مزیت دیگر اینترنت بی سیم یا همان وایرلس (رادیویی) امنیت بالای داده است. زیرا زمانی که بین دو دستگاه یک شبکه بسته ایجاد می‌گردد، داده‌ها در فضای اینترنت عمومی انتقال داده نمی‌شوند و فقط در این شبکه منتقل می‌شوند. همین امر سبب می‌شود که این شبکه تا جای ممکن در برابر هکرها یا حملات سایبری ایمن باشد. پس اگر هنگام خرید اینترنت، امنیت داده برایتان در اولویت است، پیشنهاد ما به شما قطعا اینترنت بی سیم وایرلس (رادیویی) است.

  نصب یک سرویس اینترنت بی سیم پیچیده نیست و راه‌اندازی آن زمان زیادی نمی‌برد. کارشناسان متبحر فنی ما در کمترین زمان ممکن سرویس را نصب و پیاده سازی می‌کنند. 

  زمانی که شما این سرویس را از ما خریداری می‌کنید، یکبار برای همیشه این هزینه را تقبل کرده‌اید. شاید در نگاه اول قیمت اینترنت وایرلس کمی بالا به نظر برسد. اما شما بهترین اینترنت بی سیم موجود در کشور را خریداری کرده‌اید، همینطور بهترین پینگ تایم و سرعتی که با توجه به شرایط فعلی می‌توانید داشته باشید.

  البته که بخش اعظم قیمت سرویس اینترنت بیسیم مربوط به تجهیزات آن است که شما خود مالک آن هستید، و اگر روزی نخواهید از آن استفاده کنید با قیمتی بالاتر از چیزی که خریداری کردید (به دلیل قیمت دلار) می‌توانید آن را بفروشید.

  برای مشاغلی که به اینترنت متکی هستند، خرید اینترنت بیسیم می‌تواند تنها گزینه قابل اعتماد باشد. زیرا برای کسب و کارها به خصوص در مقیاس بزرگتر، امکاناتی مانند انتقال داده‌های حجیم با سرعت و به آسانی، قابلیت پشتیبانی همیشگی، مانیتورینگ دائمی شبکه، امنیت بالا و قابلیت اتصال بین شعب و دفاتر بسیار مهم و حیاتی است. علاوه بر این موارد، می‌توان با قاطعیت گفت که امینت و حفاظت صد در صدی از دیتای سازمان‌ها، فقط با خرید اینترنت بی سیم رادیویی امکان پذیر است.

  سوالات متداول (FAQ)

  اینترنت وایرلس ارزان را از کجا باید تهیه کنم؟

  ارزانترین اینترنت وایرلس، اینترنت مولتی پوینت است. این اینترنت با هزینه ۱۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان، سرعت قابل قبولی به مشترکین ارائه می‌دهد.

  بهترین اینترنت رادیویی چیست؟

  بهترین اینترنت رادیویی در حال حاضر اینترنت رادیویی پوینت تو پوینت است، که سرعت دانلود آن بین ۲۰ تا ۱۰۰ Mbps و آپلود بین ۲۰ تا ۹۰ Mbps می‌باشد.

  شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت رادیویی کدام هستند؟

  تمامی شرکت‌هایی که دارای مجوز fcp از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باشند، می‌توانند این اینترنت را ارائه کنند.

  سرعت اینترنت وایرلس چقدر است؟

  سرعت اینترنت وایرلس (رادیویی) در حالت اشتراکی بین ۲۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و در حالت اختصاصی بین ۵۰ تا ۲۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است.

  تجهیزات لازم برای راه‌اندازی اینترنت رادیویی چیست؟

  تجهیزات موردنیاز برای اینترنت وایرلس (رادیویی) شامل کابل، آنتن رادیو، اکسس پوینت و در صورت لزوم یک لوله ۱ تا ۲ متری است.

  آیا امکان دریافت اینترنت نامحدود از مجموعه ما وجود دارد؟

  بله، امنیت پرداز ارائه دهنده انواع پهنای باند به مشترکین عزیز می‌باشد. من جمله اینترنت نامحدود که برای افرادی که در ماه ترافیک بالایی استفاده می‌کنند، بسیار مناسب است.

  کلام آخر

  اینترنت رادیویی که به آن وایرلس یا بیسیم نیز می‌گویند یکی از بهترین اینترنت‌های موجود در کشور است که می‌تواند تغییر اساسی در کسب و کار شما و یا زندگی‌تان ایجاد کند.

  اگر می‌خواهید اینترنت رادیویی بخرید و نگران تجهیزات آن هستید اینکار را به ما بسپارید. زیرا حتی با در نظر گرفتن نرخ دلار و وارداتی بودن تجهیزات اینترنت وایرلس که امکان افزایش قیمت تجهیزات را بالا می برد؛ ما در امنیت پرداز تلاش می‌کنیم که همیشه بهترین تجهیزات اینترنت رادیویی و بهترین اینترنت رادیویی را با قیمت مناسب در اختیار مشترکین خود قرار دهیم. زیرا این تنها راهی است که می‌توانیم پاسخگوی اعتماد شما به خود باشیم.

  قصد ما از نگارش این مطلب، ارائه اطلاعات کافی و راهنمایی بیشتر شما بوده است. اما در واقع نیازی به درگیر شدن شما برای مقایسه اینترنت‌ها، شرکت‌ها و همینطور خرید تجهیزات مختلف رادیویی نیست. زیرا اینکار نیاز به تخصص و آشنایی با بازار این‌گونه تجهیزات دارد.

  خوشبختانه ما به دلیل داشتن با تجربه‌ترین کارشناسان فنی  و همینطور به واسطه همکاری طولانی مدت خود با بزرگترین وارد کننده‌های تجهیزات رادیویی این‌کار را به صورت تخصصی برای شما انجام می‌دهیم.

  پس با خیال راحت کار خود را به ما سپرده و  فقط از نتیجه نهایی که داشتن یک اینترنت خوب و پرسرعت است، لذت ببرید.

  در ضمن می توانید در پایین همین مقاله در قسمت دیدگاه‌ها، نظرات یا سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید. کارشناسان امنیت پرداز هر روز به سوالات شما پاسخ می دهند.

  جهت اطلاع از آخرین پروژه‌ها و تخفیف‌ سرویس‌ها ما را در اینستاگرام با آدرس زیر دنبال کنید.

  spardaz.ir
  4.9/5 - (231 votes)

  64 thoughts on “اینترنت رادیویی (اینترنت وایرلس)| راهنما خرید و مقایسه

  1. صادقی says:

   سلام
   برای یکی از روستاهای گیلان به اسم فیلده(جزو شهرستان رودبار زیتون) نقطه کور هست. تلفن ثابت نداره. موبایل هم در نقطه ایی که من هستم آنتن نمیده. آیا با نصب تجهیزات میشه به اینترنت نامحدود با پینگ پائین و تقریبا ۸مگابیت سرعت دانلود بر ثانیه اینترنت داشت!؟ تقریبا چقدر هزینه اون میشه!؟ من تا ده میلیون میتونم هزینه کنم

   • مدیر سایت says:

    سلام، بله مجموعه ما در مکان‌هایی که آنتن موبایل در آن وجود نداره و یا تلفن ثابت ندارید می‌تونه بهتون اینترنت پرسرعت رادیویی با پایین‌ترین پینگ تایم ارائه کنه.
    لطفا برای اینکه منطقه‌تون دقیق بررسی بشه با شماره مجموعه ۹۱۰۹۴۵۰۰-۰۵۱ در ارتباط باشید.

  2. حسن صادقی says:

   عرض سلام و خسته نباشید. آیا امکان استفاده از اینترنت رادیویی در شهر حکم آباد شهرستان جوین هست؟

  3. محمد says:

   سلام من یک سرویس برای گیم کالاف میخوام پینگ خیلی پاین 5 کیلومتر شهر اراک روستای حاجی ابادم

  4. میثم says:

   سلام برای پردیس فاز 8محله یک پوشش دارید چقدر هزینش میشه برای استفاده خانگی فیلم و دوربین امنیتی

   • مدیر سایت says:

    سلام، بله
    برای اطلاع از هزینه‌ها می‌بایست با شماره مجموعه تماس بگیرید همکاران با توجه به سرعتی که می‌خواید و منطقه شما بهتون اعلام قیمت می‌کنند.

   • مدیر سایت says:

    سلام
    بله میتونید بگیرید، اما ابتدا لوکیشن‌تون باید بررسی بشه، با توجه به اون هزینه بهتون اعلام میشه.

   • مدیر سایت says:

    سلام، اینترنت WILT ‌می‌توانید دریافت کنید که نوعی از اینترنت رادیویی هست که تا سرعت ۸۰ مگابیت بر ثانیه رو پوشش می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر با شماره مجموعه در ارتباط باشید.

  5. Saleh says:

   سلام خسته نباشید من یکی از روستاهای شهرستان جیرفت قرار دارم میخواستم بدونم اینترنت pnp شامل این منطقه میشه؟ممنون میشم اطلاع بدید

  6. حسین says:

   سلام وقت بخیر
   ببخشید چندتا سوالی که برام پیش اومده اینه که برای اینترنت مولتی پوینت نوشتید سرعت تا 50 مگابیت احتمال داره پایین بیاد بعد بعضی تعرفه های اینترنتیتون نوشته حداکثر سرعت 50 مگابیت ، چجوریه خوب اگه 50 مگابیت بخواد سرعت بیاد پایین که کل سرعت به 1 مگابایت هم نمیرسه اینجوری اینترنت td lte به صرفه تر میشه ، بعد چون محدودیت بودجه دارم اگه بخوام مولتی پوینت استفاده کنم کاهش سرعت تو پینگ بازی هم تاثیر داره یا فقط کاهش سرعت دانلود هست یعنی منظورم اینه که مولتی پوینت پینگش به درد بازی میخوره یا در حد همون اینترنت td lte هست ، بعد یه سوال دیگه که دارم مودمم قدیمی هست و 1 پورت lan بیشتر نداره ، سیمی که از آنتن میاد بخوره به مودم به پورت لن میخوره یا به پورت تلفنی که داره ؟، ببخشید سوالام یکمی زیاد شد ممنون میشم اگه جواب بدین

   • مدیر سایت says:

    سلام
    اینکه دقیقا شما در سرویس پوینت تو پوینت یا مولتی پوینت چه سرعتی و چه پینگی می تونید دریافت کنید، بعد از مشاوره با کارشناسان فروش و در صورت لزوم کارشناسان فنی مشخص می شود. حداقل و حداکثر سرعت و پینگ تایمی که می توانید بگیرید با توجه به شهری که ساکنید، لوکیشن و بودجه شما بهتون اعلام میشه. سپس اگر رضایت داشتید، هزینه سرویس را پرداخت و فرآیند نصب شما شروع می شود. پس اگر نیاز دارید به صورت دقیق از سرعت دانلود، آپلود یا پینگ تایم اطلاع پیدا کنید، با شماره های ما در تماس باشید.
    درباره تفاوت های اینترنت رادیویی با td-lte علاوه بر سرعت، پایداری و مهم تر از همه پینگ تایم اینترنت رادیویی با سرویس TD-LTE ، حداقل 20 میلی ثانیه تفاوت دارند. که این عدد قابل توجهی در بحث پینگ تایم است. در هر حال اگر تمایل به خرید این سرویس هم دارید، انتخاب با شما است. و این سرویس هم از طرف شرکت ما ارایه می شود.

  7. وحید says:

   سلام وقت به خیر
   ایا استان خراسان رضوی شهرستان سبزوار امکان استفاده از اینترنت رادیویی هست؟

  8. کوروش افراز says:

   شرکت شما فوق العاده است. در ظاهر همه چیز خیلی خیلی خوبه امیدوارم در واقعیت هم اینگونه باشه به امید موفقیت شما

   • مدیر سایت says:

    سلام، با تشکر از شما دوست عزیز
    حتما همینطور هست، زیرا رضایت مشترک هدف اصلی مجموعه امنیت پرداز و اعتبار ما است.

  9. ناشناس says:

   سلام تجهیزات در صورت جابجایی بین استانی مثلاً از تهران به شمال قابل استفاده هست (مناطق تحت پوشش) یا خیر؟ و اینکه این هزینه‌ اولیه (حتی در جابجایی بین استانی) فقط یک بار لازم به پرداخته؟ ممنون

   • مدیر سایت says:

    سلام، بله تجهیزات و کلا این اینترنت قابل جابه‌جایی است. بعد از جابه‌جایی اگر خود مشترک قادر به نصب دوباره باشد که آن را انجام می‌دهد، در غیر اینصورت اینکار توسط کارشناسان ما در محل جدید با هزینه ناچیزی برای شما انجام می‌شود.
    هزینه تجهیزات را شما فقط یک بار پرداخت می‌کنید و این تجهیزات و سرویس متعلق به خود شما می‌باشد.

    • A says:

     درود
     ببخشید سوالی که داشتم اینه که در صورتی که از شهری به شهر دیگر جابجا شویم وبخواهیم خود،تجهیزات رو نصب وتنظیم کنیم محدودیتی وجود خواهد داشت یا خیر؟
     (مثلا ظرفیت پورها تکمیل) باشد!
     واینکه جهت آنتن را به سمت کدام دکل باید تنظیم کرد؟

     • مدیر سایت says:

      سلام
      هیچ محدودیتی وجود ندارد دوست عزیز. خوشبختانه این سرویس اینترنتی بدون هیچ‌گونه مشکلی، قابلیت جابه‌جایی دارد. اما چنانچه نخواهید برای نصب مجدد برایتان کارشناس اعزام شود. باید برای تنطیم مجدد رادیو با شرکت در تماس باشید.

  10. امیر says:

   سلام خسته نباشید ، در استان گیلان شهر کلاچای هم امکان ارائه این سرویس هست با بودجه 20 میلیون ؟ البته مودم روتر دارم ولی خونمون یه طبقس و برج نیست . و اینکه سوال دیگه ای هم داشتم اینه که این اینترنتو باید از کجا تهیه کرد ؟ شما فقط نصبشو انجام میدین و خودتون تعرفه ای ارائه نمیدین ؟

   • مدیر سایت says:

    سلام، بله امکان ارائه اینترنت wilt رو داریم در اون شهر. اگر مودم دارید احتمالا هزینه تون کمتر هم میشه. این اینترنت رو فقط می‌تونید از ما تهیه کنید. اگر تمایل به خرید این اینترنت دارید در ساعات ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر با شماره 91094500-051 تماس بگیرید. و یا فرم ثبت نام اینترنت رو پر کنید تا همکاران در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.
    ما علاوه بر نصب و راه‌اندازی،خرید تجهیزات لازم، سرویس رو هم به شما میدیم. یعنی از ۰ تا ۱۰۰ رو خودمون انجام میدیم، پس از اون هم پشتیبانی همیشگی ما رو خواهید داشت.

  11. اکبر خدیوی says:

   سلام:
   أیا میشه با داشتن یک آنتن رادیو مدل SXT Lite5 Mikrotik و یک مودم ADSL اینترنت وایرلس راه اندازی کرد؟
   لطف کنید و راهنمائی فرمائید.

   • مدیر سایت says:

    سلام، بله این امکان وجود دارد. با رادیو sxt lite5 می‌توان لینک شما را راه اندازی کرد. اما برای استفاده اینترنت به صورت wifi در محیط اگر می‌خواهید از مودم ADSL استفاده کنید، می بایست مودم شما حتما پورت LAN داشته باشد.

  12. محمدرضا کرمی says:

   با عرض سلام و خسته نباشید، من در شهر زنجان زندگی می‌کنم، میخواستم ببینم آیا سرویس اینترنت رادیویی تو زنجان دارین؟ و نمایندگی و پشتیبانی هم میشه در شهر ما؟ چون من مستأجر هستم و دائما در حال جابه‌جایی هستیم، منمنون میشم راهنماییم کنین که با وضعیت استجاری بودن ملک من، اینترنت رادیویی به دردم خواهد خورد یا خیر؟

   • مدیر سایت says:

    سلام، اینترنت رادیویی قابل جا‌به‌جایی است. اما ظرفیت اینترنت رادیویی در شهر زنجان پر شده است. به جای آن می‌توانید از سرویس wilt استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با شماره ۹۱۰۹۴۵۰۰-۰۵۱ تماس بگیرید.

  13. javad eshaghi says:

   سلام. وقت بخیر. من جواد اسحاقی هستم از مشهد. فاصله منزل دوستم تا مغازه برادرم حدود ۳ کیلومتر است و من میخواهم تجهیزات اینترنت رادیو وایرلس برای فاصله منزل دوستم تا مغازه برادرم که در چهار راه ابوطالب شهر مشهد است بگیرم. تجهیزات رادیو وایرلس را شما میفروشین و قیمت آنها چقدر است و رادیو وایرلس بدهید که قابلیت اکسس پوینت داشته باشد و
   راه اندازی و نصب تجهیزات اینترنت
   رادیو وایرلس را خودتان انجام میدهید . شهریه اینترنت رادیو وایرلس ماهیانه چقدر است و شهریه اینترنت رادیویی را به کجا باید بپردازم ؟

   • مدیر سایت says:

    سلام، وقت شما هم بخیر
    تهیه بهترین تجهیز متناسب با بودجه و نیاز شما و همینطور راه‌اندازی و نصب سرویس توسط تیم با تجربه ما انجام می‌شود.
    تعرفه اینترنت وایرلس رادیویی را می‌توانید با کلیک کردن ببینید.
    پس از نصب و راه‌اندازی و تحویل سرویس شما می‌توانید در پنل خود برای خرید ترافیک اقدام کنید.
    لطفا برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۹۴۵۰۰-۰۵۱ تماس بگیرید.

  14. حمید آهنج says:

   سلام
   ایا با خرید رادیویی سرعت ۵۰ و نصب آن ایا امکانش هست که بعدا سرعتش رو افزایش داد منظور میشه پوینت تو پوینت کرد

  15. هادی سلطانی says:

   سلام اگه بخوایم خودمان تجهیزات را خریداری کنیم امکان خرید سرویس از شما وجود دارد؟

   • مدیر سایت says:

    سلام، بستگی دارد در کدام منطقه ساکن هستید، اما حداقل می‌بایست ۱۰ میلیون تومان می‌باشد.

  16. هوشنگ ادیبی says:

   سلام من یک کلینیک در بلوار سجاد دارم و میخواستم برای مراجعین اونجا اینترنت وایرلس رایگان بدم البته حتما میخوام اکانتینگ اینترنت داشته باشم که صفحه کلینیک رو توی موبایل هاشون ببینن

   • مدیر سایت says:

    سلام لطفا برای راهنمایی در این خصوص با شماره ۰۵۱۹۱۰۱۰۲۵۳ و یا شماره ۰۹۹۹۹۸۹۷۰۳۴ در ارتباط باشید.

  17. پیام داریابی says:

   خسته نباشید برای وکیل آباد سمت دندانپزشکان حدود هزینه تجهیزات PTP چقدر هست ؟
   میشه بگید بالاترین سرعت آپلود شما چقدره

   • مدیر سایت says:

    سلام در صورتی که امکان سنجی شما مثبت باشد حدودا بین 9 الی 15 میلیون تومان با توجه به درخواست شما میتوانید برای سرویس های 50 مگابیت هزینه کنید.
    بیشترین نرخ آپلود در سرویس های حجمی 80 مگابیت و در سرویس های اختصاصی تا 2000 مگابیت نیز امکان واگذاری وجود دارد.
    در صورت تمایل برای دریافت راهنمایی بیشتر با شماره ۰۵۱۹۱۰۱۰۲۵۳ و یا شماره ۰۹۹۹۹۸۹۷۰۳۴ در ارتباط باشید.

  18. علی محمد says:

   سلام الان برای سرعت 100 مگابیت سمت جاده کلات حداقل چقدر باید پرداخت کنم ( روستای خلق آباد هستیم)
   ممنون

   • مدیر سایت says:

    سلام در صورت عدم نیاز به دکل بین 20 الی 50 میلیون تومان می توانید هزینه کنید متغیر بودن این مبلغ به نوع و کیفیت تجهیزات برمیگرده، لطفا برای دریافت راهنمایی بیشتر با شماره ۰۵۱۹۱۰۱۰۲۵۳ و یا شماره ۰۹۹۹۹۸۹۷۰۳۴ در ارتباط باشید.

    • افشین نوین says:

     سلام
     شما اینترنت خودتون رو میفروشید، یا با سنجش منطقه مشتری بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت رو پیشنهاد میکنید ؟
     ضمنا پهنای باند نامحدود رادیویی هم دارید یا نه ؟

     • مدیر سایت says:

      سلام
      شرکت ما دارای نمایندگی رسمی از چندین ارائه دهنده اینترنت با مجوز FCP است. ما بهترین اینترنت رو با توجه به نیاز مشترک( بودجه و سرعت که میخوان) بهتون میدیم. حالا اینکه پهنای باند رو از کدوم شرکت تامین کنیم بستگی به موقعیت شما داره. هر کدوم که براتون بهتر باشه.
      در جواب سوال دوم : بله پهنای باند نامحدود هم داریم.
      اگر تمایل دارید می‌تونید با شماره مجموعه تماس بگیرید همکاران در خدمتتون هستند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.